5 хвилин тому! Гучна заява Британії: почув увесь світ. Потужна відповідь Кремлю – агресора до стінки!

Британський міністр оборони Бен Воллес засудив тих, хто вирішив “сидіти на паркані” з президентом РФ Владіміром Путіним.

Воллес, який у понеділок відвідав Братиславу, зробив ці коментарі під час спільної конференції з міністром оборони Словаччини Ярославом Надем у Братиславі, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на The Guardian.

 

“Якщо ви сидите на паркані з президентом Путіним, він зрештою з’їсть паркан, а потім з’їсть вас”.

До слова, Великобританія розширила перелік персональних санкцій проти Росії. До переліку потрапила 41 фізособа та одна компанія. Зокрема санкції запроваджено проти губернаторів регіонів РФ.

Про це повідомляється на сайті МЗС Великобританії. Санкції включають заборону на в’їзд до Великобританії та заморожування активів.

Так, під санкції потрапили губернатори Московської, Тюменської, Брянської, Курської, Нижегородської, Свердловської, Челябінської, Самарської областей, Башкортостану і Чувашії. Також чорний список поповнили глава т.зв. “ДНР” Віталій Хоценко та перший заступник голови т.зв. “Уряду ЛНР” Владислав Кузнєцов.

Крім того, персонами нон-грата оголошено британського журналіста Грема Філліпса, міністра юстиції РФ Костянтина Чуйченка. Також у чорний список потрапили племінники бізнесмена Алішера Усманова Санжар та Сарвар Ісмаїлови. Раніше Великобританія  ввела в дію ембарго на імпорт золота з Росії. При цьому встановлено, що заборона імпорту вугілля набуде чинності з 10 серпня, а нафти – з 31 грудня.

Про це свідчать дані на сайті британського уряду. Йдеться про поправку, в якій уточнюються запроваджені обмеження.

“Поправка забороняє імпорт нафти та нафтопродуктів, вугілля та вугільної продукції та золота, а також придбання, постачання та доставку прямим або непрямим шляхом цих продуктів. <…> Заборона на імпорт золота набула чинності 21 липня, заборона на імпорт вугілля набуде чинності чинність 10 серпня 2022 року, і заборона імпорту нафти набуде чинності 31 грудня 2022 року”, – йдеться у документі.

Також, згідно з текстом поправки, британським компаніям не можна буде сприяти росіянам у продажу цієї продукції. Зокрема, забороняється надання техпідтримки, фінансових сервісів та брокерських послуг.

“Це суттєво вдарить по надходженню до Росії коштів, отриманих від торгівлі із західними країнами, з яких потім фінансується агресія проти України”, – прокоментувала заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

При цьому Великобританія планує наслідувати приклад Канади і конфіскувати заморожені активи росіян. Після конфіскації їх хочуть передати до України.

Про це заявить голова МЗС Британії Ліз Трасс на конференції з відновлення України в Лугано (Швейцарія), повідомляє The Guardian. Також видання нагадує, що подібні заяви від Трасс вже звучали раніше.

“Я підтримую цю концепцію. Ми дуже уважно вивчаємо це питання. Канадці фактично ухвалили закон. Це питання, над яким ми працюємо спільно з міністерством внутрішніх справ та казначейством. Я, звичайно, згодна з концепцією. Нам просто потрібно правильно визначити її специфіку”, – говорила Трасс.

За її словами, конфіскація активів росіян у Великій Британії, найімовірніше, вимагатиме зміни законодавства. Однак влада країни шукає й інші варіанти. Після того, як буде знайдено юридичний механізм, заарештовані кошти можуть бути передані або приватним особам в якості відшкодування збитків, або українській державі. Поки що Велика Британія може лише заморожувати російські активи на 56 днів та продовжувати блокування на такий самий термін. У цей період власник активу не може отримувати будь-якої вигоди від нього.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.