Всесвітньовідомий вчений пояснив чому нам не варто бoятиcя ядeрнoгo yдaру по Україні

Старший науковий співробітник інституту космічних досліджень, в.о. спікера з питань науки Олексій Парновський розповів, чому не варто боятися ядерного удару по Україні.

За його словами, стратегічна ядерна зброя, яку і привів у особливий режим Путін, складається з міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів, і стратегічної авіації.

Балістичні ракети мають не лише максимальну, а й мінімальну дальність. Міжконтинентальні балістичні ракети, які стоять на озброєнні в РФ, мають дальність близько 10 000 км. Протяжність території Росії складає близько 8000 км. Тому такі ракети по території України можуть бути запущені хіба що з Камчатки і по неоптимальній траєкторії.

Балістичні ракети підводних човнів мають меншу дальність, проте кваліфікація команд надзвичайно низька (на навчаннях пуски проводять представники виробника). До того ж пересування усіх підводних човнів відстежується.

Також додав, що в історії Холодної війни були непоодинокі випадки коли команда на пуск або помилково видавалася, або мала бути видана за статутом. Жодного фактичного пуску при цьому не відбулося, оскільки основний принцип ядерного стримання — гарантоване взаємне знищення. Тобто ти вб’єш свого супротивника, але і сам загинеш.

За словами науковця, набагато більш ймовірно, що ця стратегічна ядерна зброя буде націлена на США (не забувайте, що в голові Путіна він тут з США воює). І він це чітко артикулював, пов’язавши своє рішення саме з “войовничою риторикою Заходу”.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.