Пізно вночі! Мобілізація – термінове повідомлення: ситуація на межі – наступ? Деталі

Ескалація загострюється: що насправді відбувається на Донбасі і чого прагне Росія.

За добу на Донбасі відбувається стільки обстрілів, скільки раніше за 2-3 тижні. Під ударом – мирні жителі. З окупованих територій проводиться евакуація населення в Росію. Чоловіків віком від 18 до 55 років – мобілізують. Експерти проаналізували те, що відбувається для видання “Коментарі”.

Українська армія воюватиме вже не з 1 і 2 Армійськими корпусами уявних “ДНР” та “ЛНР”, а з реальною російською армією.

Політичний експерт, директор Communication group Володимир Манько наголошує, що останніми днями, дійсно, різко активізувалися бойові дії на лінії розмежування. І не тільки.

“Українські позиції обстрілюються з великокаліберної зброї. Під обстрілами опинилися дитячий садок, житлові будинки. Відбуваються підриви всередині ОРДЛО, які явно проводять російські спецслужби. Ескалація почалася після заклику Держдуми до Путіна визнати т.зв. Л-ДНР. Остаточне рішення – за російським президентом”, – зазначає Манько.

Він наголошує, що за одним із сценаріїв – велика відкрита війна між Росією та Україною розпочнеться саме з Донбасу.

“Для цього українську армію спровокують на повномасштабні воєнні дії – як відповідь на обстріл. Але навіть за їх відсутності – окупанти влаштовують самообстріли та евакуацію мирного населення. Проводять мобілізацію. За такого розкладу Путін цілком може визнати Л-ДНР, оголосити про підтримку цих т.зв. “республік”. І тоді українська армія воюватиме вже не з 1 та 2 Армійськими корпусами уявних “ДНР” та “ЛНР”, а з реальною російською армією, – пояснює Володимир Манько. – Усі і так знають про присутність у ОРДЛО російських військових. Але у разі реалізації зазначеного сценарію Росія вже не приховуватиме цього факту. Казус беллі для початку великої війни з Україною в усіх напрямках матиме місце. Щоб не допустити цього сценарію Україні разом із партнерами, слід дуже ретельно прораховувати всі наслідки та діяти відповідно”.

Політичний експерт Світлана Кушнір упевнена, що Україна зараз минає складний період.

“На нас йде тиск з усіх боків, щоб змусити сісти за стіл переговорів із так званими “лідерами” так званих “ДНР” та “ЛНР”. Це той рубікон, який ми не маємо перейти. Переговори та вмовляння за допомогою низки політиків з усіх кінців планети не вдалися. Вирішили перейти на нагнітання та тиск провокаціями. Цікаво, що у самих Л-ДНР не всі підтримують евакуацію. У тому числі, тому що побоюються обстрілів колон, що везуть дітей, жінок і людей похилого віку в Ростов. Та й самі росіяни, схоже, не розуміють, куди їм брати біженців. Губернатор краю навіть звернувся до уряду РФ і Путіна з проханням допомогти і виділити кошти на тимчасове утримання з ОРДЛО”, — зазначає експерт.

За словами Світлани Кушнір, від передчуття війни найбільше зараз страждає українська економіка. І якщо припустити, що вторгнення відбудеться, то обвал ми зупинити не зможемо.

“Наразі має бути чіткий єдиний план дій. І озвучити його має саме президент Зеленський, – наголошує експерт. – Щоб усі знали, що робимо у такій напруженій ситуації. А чиновники на місцях не несли ахінею і не робили хаотичних дій”.

Для РФ, продовжує Світлана Кушнір, саме зараз є вікно можливостей “продавити” Мінські угоди у своєму трактуванні. І росіяни спробують це використати.

“Максимум — введуть війська на територію ОРДЛО. Але і це вже вимагатиме у відповідь санкцій. Як бачимо, США та Великобританія до цього готові, а от представники ЄС, схоже, ні. Вони вірять, що з Путіним ще можна домовитись. І у них на першому місці – економічний зиск, тоді як в українців – безпека, – пояснює експерт. – Президент Зеленський сьогодні має виступити на конференції з безпеки у Мюнхені. Показово, що там не буде представників РФ. Але вона вже забила інформпростір своїм поглядом на події. І цей погляд для України – шкідливий. Нам потрібна активна позиція та факти фіксації злочинів росіян та їх найманців проти мирного населення. Слід зберігати спокій, не йти на переговори з кремлівськими маріонетками, домагатися реального відведення військ та тиші”.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.