Забрати все! Облава на олігархів – після повернення: літаки до Києва. Повна націоналізація – українці добили

Українські олігархи та бізнесмени залишають Україну чартерними рейсами. У неділю з Києва вилетіло близько 20 чартерів та приватних літаків. Про це повідомляють журналісти “Української правди”.

Все це відбувається на тлі загрози російського вторгнення на територію України.

Серед чартерів і приватних літаків, що залишили Україну, – борти Ріната Ахметова, Віктора Пінчука, Вадима Новінського, Вадима Столара й інших.

Станом на 14 лютого за межами України перебували 23 народні депутати.

Члени клубу “Коментарі” у Facebook висловили думку щодо від’їзду еліт і можливості націоналізувати активи олігархів, які залишили країну на тлі загрози російського вторгнення.

Так, більшість читачів дуже позитивно поставилися до ідеї передати приватну власність державі. До того ж українці радять не пускати назад в Україну втікачів політиків і бізнесменів, а деякі – взагалі позбавити українського громадянства:

“Націоналізувати та не пускати в Україну”, “Ці люди зрадники, не пускати в країну, як і тих, чиї сім’ї не живуть у країні”, “Дуже мудре рішення. Президенту треба взяти це до уваги”, “Тепер видно, хто патріоти України. Потрібно забрати у них все і зробити це терміново, оскільки Україна їм не потрібна”, “Позбавити громадянства, все націоналізувати та зрадників не пускати на Батьківщину, вони її висмоктали як могли та змилися на своїх літаках”, “Однозначно! І ніколи не дозволити повернутися в Україну. Втекти у скрутну хвилину, це і є зрада”, “Це було б правильно і чесно”, — пишуть українці.

При цьому деякі користувачі додають, що кошти багатіїв, які залишили країну, краще було б передати на потреби армії та зміцнення оборони України:

“Статки олігархів — на оборону!”, “Це правильно! Віддайте гроші нашим захисникам”, “Ці кошти пустити на оборону країни та все проконтролювати”, “Націоналізувати та передати українській армії якнайшвидше”, — висловлюють думки читачі.

Попри те, що читачі порталу підтримують ідею націоналізації активів і власності олігархів, все ж таки вважають, що зробити цього не вийде в Україні з низки причин:

“Ідея хороша, але реалізаторів при владі немає”, “Вони повернуться, і все буде по-старому”, “Швидше за все, все буде передано своїм…”, “Питання: а хто нас із вами, народе, почує? Знову будуть “вирішувати” наші з вами проблеми”, — пишуть користувачі.

Володимир Зеленський звернувся до депутатів, журналістів, дипломатів та олігархів, які залишили країну, та порадив їм не тікати з України. А народним обранцям гарант дав добу для повернення на Батьківщину.

Президент Володимир Зеленський дав депутатам та чиновникам, які поїхали з України, добу на те, щоб повернутися до держави та продовжити виконувати свої обов’язки.

“Ваша сила – не у ваших грошах, не у літаках. А у громадянській позиції, яку ви можете проявити. Поверніться до своїх людей та до своєї країни, завдяки яким ви отримали свої заводи та статки. Сьогодні кожен проходить справжній тест на громадянина України. Пройдіть його гідно! Нехай всі зрозуміють, для кого Україна – дійсно батьківщина, а для кого – просто майданчик для грошей”, – сказав він, звертаючись до тих, хто поїхав з України.

Президент зазначив, що ймовірну дату початку широкомасштабного наступу Росії вже декілька разів “відкладали” західні партнери України, тож і цього разу не слід боятися, що справді станеться повномасштабна війна.

Зеленський сказав, що проти України ведуть війну на різних фронтах. На думку президента, на “дипломатичному фронті “Росія вимагає позбавити України майбутнього в ЄС та НАТО, а на “інформаційному” – змусити сумніватися в спроможності української армії дати відсіч та примусити до поразки.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.